20 от 20 за Новак Джокович през 2020 г.

26-08-2020 10:15 | Tennis24.bg

Световният №1 Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове "Western & Southern Open" от сериите "Мастърс" с награден фонд 4.67 милиона долара, който през тази година беше преместен от Синсинати в Ню Йорк заради пандемията от коронавирус.

Шампионът през 2018 година елиминира представителя на домакините Тенис Сандгрен с 6:2, 6:4 и записа 20-ата си победа в 20 мача от началото на сезона. Белградчанинът спечели 26 от 31 разиграни точки на първи сервис и спаси всичките четири възможности за пробив на съперника си, за да триумфира за 88 минути.

"Изиграх отличен мач. Чувствах се по-добре и се представих по-силно в сравнение със срещата ми вчера. Всичко върви в правилната посока", коментира сърбинът след двубоя.

Джокович очаква германеца Ян-Ленард Щруф, който елиминира миналогодишния финалист Давид Гофен (Белгия) с 6:4, 3:6, 6:4. Щруф пласира 35 печеливши удара и записа осми успех в кариерата си над играч от топ 10 на световната ранглиста.

Бившият номер 1 в света Анди Мъри, който участва с "уайлд кард", отпадна в третия кръг след поражение от канадеца Милош Раонич с 2:6 , 2:6. Раонич по традиция сервираше отлично, като пласира 10 аса и загуби само 3 точки от 25 разиграни при първи сервис. Канадецът очаква Филип Краинович (Сърбия), който продължи добрата си серия и отстрани квалификанта Мартон Фучович (Унгария) с 6:2, 6:1.

Номер 4 Стефанос Циципас (Гърция) надделя над американеца Джон Иснър със 7:6(2), 7:6(4) в мач без пробиви. Циципас ще срещне на четвъртфиналите друг представител на домакините Райли Опелка, който изненада шестия поставен Матео Беретини с 6:3, 7:6(4).