Димитров отстъпи в първия си мач в Задар

20-06-2020 17:16 | Tennis24.bg

Григор Димитров загуби от Борна Чорич с 1-4, 1-4 за около половин час игра в първия си двубой от втората спирка на Адриа Тур в Задар.

В първия сет на срещата първата ни ракета допусна два пробива, докато във втората част представителят на домакините реализира един-единствен, дошъл в четвъртия гейм. Така, Григор, който участва и миналия уикенд в Балканските серии в Белград, където не успя да стигне до финала, стартира с поражение в хърватския град.

До края на деня той ще се изправи срещу Педжа Кръстин, а утре излиза на корта срещу Новак Джокович. Организаторът на турнира и световен номер 1 Новак Джокович започва участието си с мач срещу сънародника си Кръстин, преди двубой с Чорич във вечерната сесия.

В другата група попаднаха Александър Зверев, Марин Чилич, Андрей Рубльов и Данило Петрович. Третата спирка от сериите в Черна гора бе отменена поради ограниченията в пътуванията.