Кузманов, Енев и Грозданов с победи на Zagorka Tennis Cup

11-05-2011 17:37 | Николай Драгиев

Във втория състезателен ден от основната схема на Zagorka Tennis Cup в Пловдив трима българи постигнаха победи и се класираха за осминафиналната фаза на турнира. Димитър Кузманов, Тихомир Грозданов и Тодор Енев намериха място сред най-добрите шестнадесет в следващия кръг. Други двама българи – Петър Трендафилов и Динко Халачев, отпаднаха от надпреварата.

Младата надежда на България Димитър Кузманов победи с 6:3, 6:2 Георге Балафутас от Гърция. Пред собствена публика на централния корт в ТК „Локомотив” Кузманов демонстрира класа над своя съперник и спечели заслужено. Той постигна един пробив в първия и два във втория сет.

Финалистът от Варна Тихомир Грозданов спечели с 2:1 сета срещу руснака Иля Лебедев. В първия сет Грозданов имаше затруднения и загуби с 3:6, но в следващите два показа концентрация и с два пробива във втория и три в третия сет, постигна резултат 6:1, 6:1 над своя опонент.

Тодор Енев също продължава във втори кръг, след като надви с 6:4, 6:1 беларусина Егор Герасимов.

Парис Гемукидис от Гърция надигра получилия „уайлд кард” Динко Халачев с 6:2, 6:0, а Петър Трендафилов изигра равностоен двубой срещу квалификанта Илие Джиурджиу, завършил с победа за румънеца 7:5, 4:6, 6:4.

Победителят в турнира във Варна, французинът Аксел Мишон, постигна убедителна победа с 6:1, 6:2 над квалификанта от Македония Димитър Ристовски.

Така след изиграването на всички мачове от този кръг, за следващия етап на турнира се класират общо петима българи. Димитър Кузманов ще играе утре срещу поставения под №5 в схемата Петру Лунчану от Румъния, Тодор Енев срещу №3 в схемата - Микаел Линцер от Австрия, Александър Лазов срещу Матиас Колбе от Германия, Тихомир Грозданов срещу Едоардо Еремин от Италия, Валентин Димов срещу Виктор Анагнастопол от Румъния. Мачовете започват утре в 10.00 часа.

Паралелно с мачовете по единично, се играят и тези при двойките. На кортовете днес има две български двойки: Серафим Грозев-Д.Кузманов срещу М.Гаврон-М.Линцер, и В.Димов-Ал.Лазов срещу Гл.Алексеенко-В.Анагнастопол. Димов и Лазов спечелиха с 6:1, 5:7 и 13:11 в решаващия тай-брек сет. Останалите мачове при двойките се играят в момента.