Оже-Алиасим е първият финалист в Ротердам

15-02-2020 18:25 | Станко Димов

19-годишният Феликс Оже-Алиасим е първият финалист на турнира на твърди кортове в зала в Ротердам, който е от категория АТП 500. Представителят на Канада надви в два сета испанеца Пабло Кареньо Буста, в отделните части 7:6 (2), 6:4 след час и 50 минути игра.

В първия сет пробиви нямаше и заслужено се стигна до тайбрек, в който Оже-Алиасим поведе с 4:0 точки, след което затвори сета със 7:2.

През втората част канадецът направи пробив за 2:1 гейма и до края на мача не допусна Кареньо Буста да навакса изоставането си. Сервирайки за успеха при 5:4 Оже-Алиасим наниза 3 аса.

Неговият съперник във финала ще стане известен тази вечер от дуела между миналогодишния шампион Гаел Монфис и Филип Краинович.

Оже-Алиасим ще играе за четвърти път в кариерата си на финал в турнир от световния тур, като ще търси първа титла. Той стана най-младият финалист в историята на турнира в Ротердам.