Гофен отрази пет сетбола в Монпелие

06-02-2020 18:26 | Станко Димов

Поставеният под №2 в основната схема Давид Гофен започна с чист успех участието си на турнира на твърди кортове в зала в Монпелие, който е от категория АТП 250. Белгиецът се наложи с 6:3, 7:6 (9) над представителя на Казахстан Александър Бублик. Във втория сет Гофен отрази пет сетбола, а благодарение на успеха се класира за четвъртфиналите в надпреварата.

Срещата продължи час и 47 минути, а във важните моменти световният №10 имаше отговор на предизвикателствата на 22-годишния му опонент.
При последния си сетбол във втория сет Бублик опита да изненада Гофен и изпълни сервис „отдолу“, но белгиецът реагира светкавично и завърши с бекхенд върху линията.

В следващия кръг Гофен ще срещне петия поставен Феликс Оже-Алиасим или представителя на домакините Пиер-Юг Ербер.

Гофен се радва на силен старт на сезона, като спечели три от четирите си двубоя на ATP Cup в Австралия, където успя да победи Григор Димитров и Рафаел Надал. Белгиецът ще се опита да спечели първа титла от Токио 2017.

За четвъртфиналите се класира и Филип Краинович, който надви с 6:1, 6:1 шведа Микаел Имер. Следващият съперник на сърбина е Грегоар Барер, който в сряда направи обрат срещу Григор Димитров.