Шиникова загуби от Ястемска за по-малко от час

06-02-2020 17:26 | Tennis24.bg

Изабелла Шиникова загуби с 2:6, 1:6 от 26-ата в света Даяна Ястремска в мач продължил 51 минути. Така България отстъпва на Украйна с 0-1 победи в мача от група I на зона Европа/Африка на "Фед Къп" в Талин (Естония).

След малко на корта ще излезнат Виктория Томова срещу четвъртата в световната ранглиста Елина Свитолина. Вчера нашите момичета загубиха драматично с 1-2 от Хърватия в първата си среща.

България е в състав Виктория Томова, Изабелла Шиникова, Гергана Топалова и Петя Аршинкова. Капитан на България за "Фед Къп" е Дора Рангелова.

Отборите са разпределени в две групи (една с три отбора и една с четири). Победителите от всяка група ще играят на финал за спечелване на промоция. Последните от двете групи пък ще играят мач за оставане в група I на зона Европа/Африка. Така при поражение срещу Украйна ще играем в събота за оставане срещу Естония или Австрия.