Голяма победа за Марин Чилич

24-01-2020 11:08 | Станко Димов

Финалистът през 2018 година Марин Чилич се класира за четвъртия кръг на Australian Open. Хърватинът пласира 24 аса и елиминира поставения под номер 9 испанец Роберто Баутиста Агут с 6:7(3), 6:4, 6:0, 5:7, 6:3 след повече от 4 часа игра!

Чилич пропусна сетбол в последния гейм на първия сет при подаване на съперника, а след това в тайбрека Баутиста Агут поведе с 5:2 точки и нямаше особени проблеми да го спечели.

Втората част също започна равностойно, след което Чилич направи серия от 11 поредни гейма, за да обърне резултата в сетовете и да поведе с 2:0 в четвъртата част. Испанецът не се отказа и след пробиви в шестия и в 12-ия гейм стигна до изравняване. В решаващия пети сет Чилич доминираше.

Той стартира с брейк, а след това реализира още един в края, за да триумфира. В следващия кръг хърватинът ще се изправи срещу победителя от срещата Стефанос Циципас – Милош Раонич.

Четвъртфиналистът от 2018 година Тенис Сандгрен също продължава в четвъртия кръг. В изцяло американски двубой той се наложи с 6:4, 6:4, 6:4 над Сам Куери. Негоят следващ опонент ще бъде Гуидо Пея или Фабио Фонини.