Кузманов натупа здраво Дарси и даде аванс на България

07-01-2020 10:02 | Станко Димов

Димитър Кузманов записа една от най-важните победи в кариерата си до момента. Пловдивчанинът се наложи с 6:0, 6:3 над Стив Дарси и доближи България само на успех от място на исторически четвъртфинал в дебютното издание на отборната надпревара ATP Cup.

ГАЛЕРИЯ ОТ ТРИУМФА

Кузманов летеше по корта през първия сет и се наложи с 6:0 след малко над 30 минути игра. През втората част Дарси изравни играта и на свой ред успя да поведе с 3:2 след пробив, но Мико не само светкавично навакса изоставането си, но и до края на срещата не загуби повече нито един гейм.

„Всеки ден тук изживявам мечтата си. Невероятно е“, каза Кузманов секунди след успеха.

След минути ще започне вторият двубой от дуела, който ще противопостави първите ракети на България и Белгия – Григор Димитров и Давид Гофен. Ако запише успех, Гришо ще класира България сред осемте най-добри тенис нации в света.

Загубата на Дарси на практика извади Белгия от сметките за първото място в групата, след като по-рано днес Великобритания надви Молдова с 3-0 победи.

За Мико това е втора победа на ниво АТП, след като преди два дни пречупи в два сета и молдовеца Александър Козбинов.