Маги Малеева игра с победителите в турнира на в. „Пари” (снимки)

03-05-2011 12:04 | Станко Димов

Десетият тенис турнир на в. „Пари“, на който Tennnis24.bg бе медиен партньор, събра през уикенда 38 мъже и 4 жени на ръководни позиции в 33 фирми от цялата страна. Победителите участваха в демо мач по двойки с Маги Малеева, бивша номер 4 в световната ранглиста на професионалния тенис и поддръжник на каузи за устойчиво развитие чрез инициативата „Горичка”.

При мъжете до финал стигнаха Любомир Маринов, мениджър „Корпоративни клиенти” в Ситибанк София и Николай Маринов, прокурист в Дилингова финансова компания. Любомир Маринов победи на ½ Венцислав Тодоров (Дженерали България холдинг) с резултат 6:3 гейма, а Николай Маринов стигна до финала след победа срещу Стоян Батов (Хрома ООД) отново с 6:3 гейма. Любо Маринов грабна купата след оспорван мач с Николай Маринов, завършил 6:4 гейма.

При жените победи Елена Паунова, управител за Македония в „Милицер и Мюнх”.

Участваха мениджъри от Air France, Астра Зенека, Филип Морис, Дженерали България, Уникредит Факторинг, bTV, Карл Цайс, Делчев и Партньори, Оркикем, Бизнес Софт, Милицер и Мюнх, Ситибанк, Райфайзен Инвестмънт, Уникредит Булбанк и др .

Тенис турнирът на в. „Пари“ се осъществи с подкрепата на BNP Paribas и Автомотор Корпорация, които предоставиха Citroen C5 и новия С4 бяха за тест драйв през двата дни на турнира. Победителите получиха спортни аксесоари от SLS.

Победителите:

Любомир Маринов печели купата на в. „Пари“ за втори пореден път. "10-тия турнир на Пари събра 40 от най-добрите в любителския тенис в уикенд, в който се провеждаха още 7 други турнира", каза Маринов. "Аматьорският тенис е на много добро ниво в България, защото играчите често са по-мотивирани дори от професионалните състезатели", допълни още той.

Елена Паунова участва в турнира от първата година на провеждането му, когато е студентка в УНСС. Десет години по-късно тя сподели, че тенис турнирът на „Пари” е прекрасно място за създаване на контакти.

Николай Маринов зае второ място в турнира.  Участва в турнира на „Пари“ от десет години и е печелил купата два пъти. Тази година му харесва промяната във формата (преди е бил по двойки – мениджър и студент) по две причини. „Предимството е, че играчите са селектирани и второ – играе се сингли, при което играта зависи изцяло от теб”, сподели той.

Крайно класиране:

Жени
Победител: Елена Паунова, управител за Македония, Милицер и Мюнх
2-ро място: Радостина Стефанова, управител, Спринг ЕООД
3-то място: Елвира Вергиева, мениджър, ATM
4-то място: Анелия Ангелова, мениджър, застрахователна компания „Вяра Инс”

Мъже
Победител: Любомир Маринов, мениджър „Корпоративни клиенти”, Ситибанк София
2-ро място: Николай Маринов, прокурист, Дилингова финансова компания
3-то място: Венцислав Тодоров, директор „Контролинг”, Дженерали България холдинг
4-то място: Стоян Батов, управител, Хрома ООД