Доминик Тийм спечели мечтаната титла

27-10-2019 17:43 | Станко Димов

Доминик Тийм е новият шампион на турнира на твърди кортове в зала във Виена. На финала австриецът осъществи обрат срещу Диего Шварцман и го победи след 2:6, 6:4, 6:3.

Триумфът у дома е нова сбъдната мечта за Тийм, който успя да спечели титлата при десетото си участие. Това е 5-та титла за него от началото на сезона и общо 16-та в кариерата.

Водачът в схемата започна колебливо двубоя и загуби първия сет с 3:6, след като допусна на цели три пъти да загуби подаването си. През втората част местният любимец стабилизира играта си и сетът вървеше гейм за гейм, преди Тийм да пробие за преднина 5:4, след което с гейм на 15 затвори сета и изравни резултата.

Окрилен и вдъхновен от публиката, Тийм осъществи ранен пробив и във финалния сет, което се оказа достатъчно, за да се поздрави с трофея.