Зверев си подпечата сблъсък с Федерер в Шанхай

10-10-2019 17:40 | Tennis24.bg

Поставеният под №5 Александър Зверев е последният, който си осигури място на четвъртфиналите на Мастърс 1000 турнира в Шанхай. В изключително странен двубой, германецът се наложи с 6:0, 7:6 (4) над руснака Андрей Рубльов.

Зверев спечели първите 9 гейма в мача, като поведе с 6:0, 3:0. Малко по-късно той имаше преднина 5:2 гейма във втория сет, но въпреки това не успя да затвори мача и трябваше да минава през тайбрек, в който беше убедителен – 7:4 точки, регистрирайки трети успех от също толкова двубоя срещу този съперник.

В петък Зверев ще се изправи срещу двукратния победител в турнира Роджър Федерер, а залогът ще бъде място на полуфиналите.

Зверев е сред претендентите за едно от последните 3 свободни места за финалите в Лондон през ноември, където той е шампион от миналата година.