Агут се доближава до Лондон, Де Минор подчини и Чорич

28-09-2019 09:08 | Николай Драганов

Претендентът за място на финалите на ATP в Лондон Роберто Баутиста Агут натрупа ценни точки в преследването на тази цел, достигайки до полуфиналите на турнира от сериите ATP 250 В Жухай.

Испанецът се наложи с 6:2, 6:2 над Андреас Сепи, като това беше четвърта победа от четири мача за него срещу този съперник.

За място на финал Баутиста Агут ще спори със седмия поставен Алекс де Минор. Австралиецът победи с 6:2, 4:6, 6:4 поставеният под №4 в схемата Борна Чорич.

Това беше втора победа за Де Минор над представител на Топ 15 в неговата кариера. По-рано в турнира той отстрани и бившия №1 в света Анди Мъри.

В другата част на схемата Алберт Рамос-Виньолас си осигури четвърти полуфинал в тура през сезона, след като надигра със 7:5, 6:4 Гаел Монфис.

Съперник на Рамос-Виньолас на полуфиналите ще бъде Адриан Манарино, който за 78 минути с 6:1, 6:4 Дамир Джумхур.