Четвърта титла в Метц за Жо-Вилфред Цонга

22-09-2019 19:47 | Николай Драганов

Жо-Вилфред Цонга триумфира с 18-та титла от календара на ATP в своята кариера, след като се наложи с 6:7(4), 7:6(4), 6:3 над Алиаз Бедене на финала на турнира в Метц.

Цонга става първият играч, който печели четири титли от тази надпревара в родината му Франция. 34-годишният играч стигна до четвърта победа в пет финала в Метц след 2 часа и 47 минути игра, като удържа всичките си 17 сервис гейма в мача.

Жо-Вилфред става деветия шампион, представител на Франция, в последните 11 издания на турнира. 10 от 18-те титли на Цонга са спечелени на френска земя. Другите му титли в Метц дойдоха през 2012, 2013 и 2015-та година.

Французинът, който е бивш представител на Топ 10, започна седмицата под №61 в света. Това е втора титла за него през сезона след триумфа му в Монпелие.

"Психически бях много силен. Сервирах много добре, когато се налагаше. Мачът никак не беше лесен, Алиаз игра наистина добре, беше дълъг мач и определено съм много щастлив, че спечелих тук отново", сподели Цонга след края на двубоя.

Бедене от своя страна отново не успя да спечели първа титла от ATP в четвъртия си шампионски мач.