Федерер смачка Гофен и изравни рекорд на Агаси

01-09-2019 21:44 | Николай Драганов

Петкратният шампион Роджър Федерер се класира с лекота за четвъртфиналите на US Open след чиста победа над Давид Гофен.

Маестрото се наложи с 6:2, 6:2, 6:0 над Гофен след само 1 час и 19 минути игра, като по този начин достигна своя 13-ти четвъртфинал в Ню Йорк.

Федерер изравни Андре Агаси на второто място във вечната ранглиста за четвъртфинали на US Open. Водач със 17 достигания до Топ 8 е Джими Конърс.

Швейцарецът наниза 35 уинъра в полето на съперника си и допусна само 17 непредвизикани грешки.

Началото на двубоя не предполагаше подобно развитие, след като Гофен успя да пробие подаването на Федерер. Последва обаче моментален рибрейк, а до края на двубоя на корта имаше един играч.

Следващият съперник на Федерер ще бъде победителя от мача между Григор Димитров и Алекс де Минор.