Найденова победи шестата в схемата на турнир в Китай

28-08-2019 12:50 | Tennis24.bg

Александрина Найденова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Цзинан (Китай) с награден фонд 60 хиляди долара. Найденова победи поставената под номер 6 представителка на домакините Фан Ин Сун с 6:2, 3:6, 6:2 за 96 минути.

Българката взе първия сет със серия от пет поредни гейма, а в решаващия трети тя направи нова силна поредица от четири гейма, за да триумфира.

С успеха тя заработи 8 точки за световната ранглиста, а за място на четвъртфиналите ще играе срещу преминалата през квалификациите китайка Ханю Гуо.

Александрина се класира и на четвъртфинал в турнира по двойки. Българката и Оливия Тжандамурия от Австралия елиминираха първите поставени Плупеш от Тайланд и Ромпис от Индия със 7:5, 6:7(5), 10:5.