Лазаров и партньорът му с титлата в Румъния

24-08-2019 20:28 | Николай Драганов

Александър Лазаров спечели титлата в схемата на двойки в турнира Куртя де Арджеш (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Във финала Александър Лазаров и Калин Манда от Румъния победиха с 6:4, 6:4 румънците Александру-Петру Лунчану и Стефан Палоси.

По-рано днес Алекс отпадна на полуфиналите на сингъл. Българинът отстъпи 6:4, 0:6, 2:6 на лидера в схемата Ернан Казанова от Аржентина. Поставеният под номер 3 Лазаров започна добре мача, спечели два пробива в първия сет и го затвори при 6:4.

Аржентинецът обаче отговори с шест поредни гейма във втория сет и изравни резултата, а серията продължи в решаващата част.

Казанова поведе с 4:0 и въпреки че Лазаров върна единия пробив и едно от собствените си подавания, аржентинецът надделя в следващите два гейма за 6:2. Мачът продължи час и 47 минути.