Пея подчини още един бивш финалист

08-07-2019 22:38 | Николай Драганов

Гуидо Пея стана последният четвъртфиналист на Уимбълдън след драматичен победа с пълен обрат над Милош Раонич  - 3:6, 4:6, 6:3, 7:6(3), 8:6.

Поставеният под №26 аржентинец успя да обърне 15-тия в схемата Раонич след 3 часа и 42 минути игра.

По този начин Пея отстрани на Уимбълдън трети бивш финалист в турнира. През миналата година той надви във втори кръг финалистът година по-рано Марин Чилич, а през този сезон вече успя да отстрани миналогодишния финалист Кевин Андерсън и финалистът от 2016-та година Раонич.

Тазгодишното участие на Пея вече беше най-доброто за него в "Ол Инглънд Клъб", където досега беше достигал най-много до трети кръг.

Пиея успя да вкара 73% първи сервис срещу 65% за Раонич, като спечели 72% от точките при първи и 54% от тези при втори сервис (83% и 52% за Раонич).

Канадецът направи 80 уинъра срещу 57 за Пея, но и 46 срещу 23 непредизвикани грешки.

Съперник на Пея на четвъртфиналите ще бъде Роберто Баутиста Агут. До този момент двамата имат два мача, като Агут е спечелил и двата. За последно те играха през този сезон на турнира в Мюнхен на клей, а другият им мач е на твърди кортове - в Мелбърн през 2017-та.