Вердаско разплака Едмънд и британците след фамозен обрат

03-07-2019 21:26 | Николай Драганов

Испанският ветеран Фернандо Вердаско се класира за трети кръг на Уимбълдън след страхотен пълен обрат срещу фаворита на домакините Кайл Едмънд.

Вердаско губеше с 4:6, 4:6, но измъкна третия сет в тайбрек - 7:6(3), а след това спечели още два сета - 6:3, 6:4 за крайния успех.

Едмънд вече има 3 загуби от 3 мача срещу Вердаско, като е губил по веднъж на твърди кортове, клей, а вече и трева. Първата ракета на Великобритания е с 11 години по-млад от Вердаско. Това беше негово седмо участие на Уимбълдън, като никога досега не е прескачал трети кръг. Той достигна до него през миналата година, когато отстъпи на бъдещия шампион Новак Джокович в четири сета.

Вердаско от своя страна се намираше в серия от три поредни загуби в първи кръг на Уимбълдън. Неговото най-добро постижение е достигането до четвъртфинал през 2013-та година, когато загуби в драматичен петсетов мач от Анди Мъри.

Мачът продължи 3 часа и 43 минути, а съперник на Фердаско в трети кръг ще бъде Томас Фабиано.

Италианецът също измъкна петсетова драма срещу Иво Карлович - 6:3, 6:7(6), 6:3, 6:7(4), 6:4.

В отсъствието на Едмънд домакините остават с трима представители при мъжете - 20-годишният Джей Кларк, който се добра до мач с Роджър Федерер, Камерън Нори и Даниел Еванс.

20-годишният Джей Кларк, който се добра до мач с Роджър Федерер, Камерън Нори и Даниел Еванс.