Шампионката и световната №1 започнаха с победи

02-07-2019 17:16 | Tennis24.bg

Шампионката от миналата година Ангелик Кербер започна с чиста победа защитата на трофея. Поставената под №5 германка надделя над сънародничката си Татяна Мария с 6:4, 6:3.

Двете имаха проблеми със сервиса си, като миналогодишната шампионка реализира седем пробива, но и допусна цели четири.
Следващата съперничка на Кербер ще бъде Лорън Дейвис, която се справи с Катерина Козлова (Украйна) с 6:3, 6:2.

Новата водачка в световната ранглиста Ашли Барти също стартира с успех, след като се наложи над китайката Шуай Чжан с 6:4, 6:2 за малко повече от час и четвърт. Барти пропиля ранен аванс от 3:0, но след 3:3 тя взе шест от следващите седем гейма по пътя си към крайната победа, която е нейна 13-та последователна.

Австралийката, която преодоля първия кръг за едва втори път при четирите си участия на Уимбълдън, очаква мач с Алисън ван Уйтванк от Белгия. Миналогодишната осминафиналистка елиминира руската ветеранка Светлана Кузнецова с 6:4, 4:6, 6:2, след като спечели последните четири гейма в двубоя.