Безкомпромисен Надал записа победа №90 в Париж

02-06-2019 19:36 | Tennis24.bg

Рафаел Надал се класира с лекота за четвъртфиналите на Открито първенство на Франция. 32-годишният испанец, поставен под №2 в схемата, надви аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро – 6:2, 6:3, 6:3.

Надал записа 6 аса, 40 уинъра и 25 непредизвикани грешки в двубоя. Испанецът вече има 90 победи и само 2 поражения в кариерата си на турнира във френската столица.

В първия сет Надал поведе с 3:0 след пробив във втория гейм, а в петия отрази три брейкпойнта. С пробив в осмия гейм испанецът сложи край на сета - 6:2.

Във втората част защитаващият титлата си реализира брейк в шестия гейм и това му позволи да поведе с 5:2. Лонедро спаси 2 сетбола и се задържа в сета, правейки резултата 3:5, но Надал бе безпощаден на свой сервис след това - 6:3.

Третият сет започна с 3 спасени брейкпойнта от страна на аржентинеца, който не допусна ранен пробив. Брейкът обаче дойде в третия гейм, а малко след това Надал реализира нов такъв и поведе с 4:1. Испанецът се е поотпусна и следващите два гейма бяха спечелени от аржентинеца, но Лондеро не успя да стори нищо повече и Надал сложи точка на спора след 2 часа и 13 минути игра.

В следващия кръг Рафа ще срещне победителя от срещата Кей Нишикори – Беноа Пер.