Виктория Томова няма да играе на Ролан Гарос

22-05-2019 14:26 | Tennis24.bg

Виктория Томова отпадна в първия кръг на квалификациите за Откритото първенство на Франция. Първата ни ракета отстъпи с 5:7, 2:6 пред представителката на Израел Юлия Глушко за час и 21 минути игра.

В първия сет 24-годишната българка на два пъти успя да навакса изоставане от пробив, но допусна да загуби за трети път подаването си в 11-ия гейм, макар да водеше с 40:15 в него.

Във втория сет превъзходството на 139-ата в световната ранглиста Глушко бе очевидно и тя спечели пет последователни гейма, за да затвори мача и да се класира за втория кръг на квалификациите. Там нейна съперничка ще бъде победителката от мача Робин Андерсън (САЩ) и Барбора Крейчикова (Чехия).

За участието си в квалификациите на "Ролан Гарос" Виктория Томова ще вземе 7 000 евро от наградния фонд и 2 точки за ранглистата на WТА.