Гофен с обрат над Вавринка

14-05-2019 15:27 | Tennis24.bg

Давид Гофен се класира за втория кръг на турнира от сериите Мастърс 1000 в Рим с награден фонд 5,2 милиона евро. Белгиецът надигра швейцареца Стан Вавринка с 4:6, 6:0, 6:2 за час и 53 минути игра. Гофен загуби първия сет, но след това коригира играта си и спечели 12 гейма срещу dwa за съперника.

В следващия кръг белгиецът ще срещне седмия в схемата аржентинец Хуан Мартин дел Потро. Французинът Жереми Шарди също продължава напред след победа над сънародника си Ришар Гаске с 6:1, 4:6, 6:3. Във втория кръг Шарди ще срещне миналогодишния шампион и фаворит в надпреварата Рафаел Надал.

Малко по-късно днес участието си в Рим започва и първата българска ракета Григор Димитров, който ще срещне германеца Ян-Ленард Щруф.