Осака и Халеп достигнаха до третия кръг

07-05-2019 18:28 | Tennis24.bg

Световната №1 Наоми Осака и двукратната шампионка Симона Халеп се класираха за третия кръг на турнира на червени кортове в Мадрид. Японката победи трудно участващата с "уайлд кард" Сара Сорибес Тормо със 7:6 (5), 3:6, 6:0 за 2:35 часа.

В първия сет двете си размениха по два пробива, а в тайбрека Осака поведе с 5:1 и спечели със 7:5, въпреки че Тормо се доближи до 6:5.

Във втората част японката поведе с 2:0 и 3:2, но след това загуби четири поредни гейма. В третия сет Осака не даде нито гейм на съперничката си и стигна до крайния успех. В третия кръг нейна съперничка ще бъде Александра Саснович.

Двукратната шампионка Симона Халеп победи Йохана Конта със 7:5, 6:1 за 89 минути. В първия сет Халеп преодоля пасив от 1:3 и с пробив в 12-ия гейм поведе в резултата.

Във втората част тя взе първите четири поредни гейма и без проблеми затвори мача. В третия кръг румънката ще играе срещу Виктория Кузмова.