Адриан Андреев с две победи във Флорида

11-04-2019 10:57 | Tennis24.bg

Адриан Андреев започна с две победи на турнира в Сънрайз (Флорида) с награден фонд от 15 хиляди долара. Андреев победи на старта на единично Ян Магнус Джонсън от САЩ с 6:4, 6:1 за 101 минути игра. Адриан изоставаше с 2:4 в първия сет, но спечели 10 от следващите 11 гейма в мача.

Във втория кръг Андреев ще играе срещу номер 4 в схемата Секу Бунгура от САЩ. Бангура е на 27 години и се намира под номер 399 в ранглистата на ATP.

В турнира на двойки Адриан се класира за четвъртфиналите. Андреев и Кенън Кингсли от САЩ победиха с 5:7, 6:4, 11-9 Рикардо Родригес от Венецуела и Володимир Ужиловски от Украйна.

Друг българин – Габриел Донев също ще играе на четвъртфиналите на двойки. Донев и Ник Хард от Доминиканска република се наложиха с 6:4, 3:6, 11-9 над Феликс Корвин от САЩ и Матич Спек от Словения.