Джокович загуби сет по пътя към осминафиналите

25-03-2019 09:56 | Tennis24.bg

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович преодоля трудно препятствие и се класира за четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 8,36 милиона долара.

Сърбинът, който е шесткратен победител в Маями, надигра аржентинеца Федерико Делбонис в три сета със 7:5, 4:6, 6:1 за два часа игра.

Джокович взе първата част със 7:5 и можеше да приключи интригата във втория, след като водеше с 3:1след пробив. Делбонис намери сили да обърне с 6:4 и да прати мача в трети сет. Там сърбинът не остави шансове на съперника и му даде само гейм.

В спор за място на четвъртфиналите водачът в схемата ще срещне Роберто Баутиста Агут (Испания), който се наложи над Фабио Фонини (Италия) с 6:4, 6:4.

"Поздравления за Федерико. Той наистина изигра силен мач и диктуваше темпото. В моите удари нямаше мощ и трябваше да се защитавам", коментира Джокович.