Бенчич детронира Осака в Индиън Уелс

13-03-2019 09:56 | Tennis24.bg

Белинда Бенчич детронира защитаващата титлата си и водачка в световната ранглиста Наоми Осака с 6:3, 6:1 и се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис за жени в Индиън Уелс с награден фонд 8.36 милиона долара. Поставената под номер 23 Бенчич реализира пет пробива и стигна до успеха за 65 минути.

"Тя е номер 1 в света, спечели всичко в последните няколко месеца. Мисля, че направих страхотен мач. Наистина към доволна от себе си. Сервирах добре. В първия сет играх много силно и се радвам, че запазих ритъма си и във втория, когато вятърът се позасили и определено ни затрудни. Тактически се справих страхотно", коментира швейцарката, която записа 11-и пореден успех в Тура на WТА.

Бенчич е в серия от пет поредни победи срещу тенисистки от топ 10, срещу четири от които спечели по пътя си към титлата в Дубай в края на февруари.

Шампионката от Откритото първенство на Австралия Осака имаше проблеми в двубоя, като записа 28 непредизвикани грешки срещу само 10 печеливши удара. За място на полуфиналите швейцарката ще играе срещу бившата номер 1 в света Каролина Плишкова, която се справи с Анет Контавейт със 7:6 (0), 4:6, 6:2.

Друга бивша водачка в световната ранглиста Анжелик Кербер също продължава напред след успех над Арина Сабаленка с 6:1, 4:6, 6:4.

Така номер 8 Кербер достигна до четвъртфиналите в Индиън Уелс за втора поредна година, а следващата ѝ съперничка ще бъде представителката на домакините Винъс Уилямс, която елиминира друга германка Мона Бартел с 6:4, 6:4.

Шампионката през 2015 година и номер 2 в схемата Симона Халеп отпадна в четвъртия кръг след поражение от Маркета Вондрушова с 2:6, 6:3, 2:6. Така Вондроушова ще играе на четвъртфиналите срещу петата поставена Елина Свитолина, който трудно надделя над австралийката Ашли Барти със 7:6(8), 5:7, 6:4.