Само една наша двойка продължава в Португалия

09-03-2019 12:19 | Tennis24.bg

Единствено смесената двойка Мария Мицова и Алекс Влаар достигна до четвъртфиналите на турнира по бадминтон в португалския град Калдас да Райна с награден фонд 10 хиляди долара. Те ще играят по-късно днес срещу германците Ян Колин Фьолкер и Ева Янсен.

Останалите български състезатели загубиха мачовете си от втория кръг на турнира късно снощи. Димитър Янакиев, който постигна четири поредни победи на сингъл в квалификациите и основната схема, отстъпи в оспорван мач пред осмия поставен Чжъ Со Теск (Малайзия) със 17:21, 21:15, 13:21 за 47 минути. Даниел Николов загуби от Арам Махмуд (Холандия) с 18:21, 21:23 за 44 минути.

При жените Мария Делчева допусна поражение във втория кръг от осмата поставена Клара Асурменди (Испания) с 12:21, 13:21 за 20 минути, а номер 4 Мария Мицова загуби на старта от квалификантката Ен-Тзу Хюн (Тайван) с 21:12, 17:21, 15:21 за 49 минути.

На двойки мъже Димитър Янакиев/Алекс Влаар и Иван Русев/Даниел Николов записаха по една победа и едно поражение, а номер 4 Пейо Бойчинов и Иван Панев загубиха във втория кръг от Ко-Чи Чан и Фан-Джъ Ли (Тайван) с 11:21, 11:21 за 17 минути.