Сестри Стоеви са на полуфинал

22-02-2019 20:04 | Tennis24.bg

Европейските шампиони Габриела Стоева и Стефани Стоеви се класираха за полуфиналите на двойки жени на турнира по бадминтон от Световните суперсерии 300 в Барселона (Испания) с награден фонд 150 хиляди долара.

Поставените под номер 1 в схемата българки направиха обрат и победиха представителките на Китай Вънцзин Дун и Сюеин Фън с 14:21, 21:13, 21:13 за 56 минути. Китайките поведоха с 16:12 и спечелиха първата част, но в следващите два гейма Стоеви доминираха изцяло и стигнаха до успеха.

В спор за място на финала утре сестрите, които са номер 8 в световната ранглиста на двойки, ще играят срещу шестите в схемата Со Еон Ким ии Хъ Йон Кун от Република Корея. Междувременно, българите Даниел Николов и Иван Русев отпаднаха във втория кръг на двойки мъже на международния турнир по бадминтон във Виена (Австрия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Николов и Русев загубиха от седмите поставени Супак Джонко и Вачиравит Сотхон (Тайланд) в оспорван мач с 18:21, 19:21 за 29 минути. / БТА