Тийм започна с победа, Ферер изигра последния си мач в Буенос Айрес

15-02-2019 11:37 | Tennis24.bg

Шампионът от миналата година Доминик Тийм стартира с победа на турнира на червени кортове в Буенос Айрес, който е с награден фонд 590 хиляди долара. Поставеният под номер 1 Тийм надделя над германеца Максимилиан Мартерер с 6:4, 6:4 в първия си мач след 4-седмична пауза.

25-годишният австриец записа десети пореден успех в надпреварата, която спечели при предишните си две участия през 2016 и 2018 година.

Той излезе на корта за първи път от 17 януари, когато се отказа във втория кръг на Australian Open заради физически проблеми в мача срещу представителя на домакините Алексей Попирин. На четвъртфиналите австриецът ще срещне Пабло Куевас от Уругвай, който елиминира петия в схемата Жоао Соуза (Португалия) с 6:4, 7:5.

Трикратният шампион Давид Ферер (Испания) пропусна два мачбола и отпадна във втория кръг след поражение от сънародника си Алберт Рамос Виньолас.

36-годишният Ферер, победител в надпреварата от 2012 до 2014 година, навакса пасив от 1:3 в първия сет, който спечели със серия от пет поредни гейма. Той продължи силната си игра и поведе с 4:1 във втората част, но Виньолас изравни за 4:4 и се стигна до тайбрек. В него трикратният шампион пропусна да стигне до победата при 7:6 и при 9:8 точки, а след това противникът му дръпна с 5:0 гейма в третия сет по пътя си към обрата.

Ферер обяви, че това са последните турнири в кариерата му, като смята да се откаже след надпреварата в Мадрид през май.

Съперник на Рамос Виньолас на четвъртфиналите ще бъде местният любимец и номер 4 в схемата Диего Шварцман, който се справи със словенеца Аляж Бедене с 6:4, 2:6, 6:2.