Квитова и Барти ще спорят за трофея в Сидни

11-01-2019 17:36 | Tennis24.bg

Петра Квитова и представителката на домакините Ашли Барти ще спорят за титлата на турнира в Сидни, който е с награден фонд 823 хиляди долара.

Чехкинята победи убедително на полуфиналите квалификантката Александра Саснович от Беларус с 6:1, 6:2 за 66 минути. Двубоят започна с няколко часа закъснение заради дъжд.

На финала Квитова, която е двукратна шампионка от "Уимбълдън", ще спори за титлата с представителката на домакините Ашли Барти.

Барти елиминира номер 7 Кики Бертенс (Холандия) с 6:7(4), 6:4, 7:5 за 2:18 часа и за втора поредна година достигна до финала в Сидни. Австралийката направи решаващ пробив в 11-ия гейм на третия сет, за да стигне до успеха.

Барти наниза 15 аса в мача и ще се опита да спечели трофея, след като миналата година на финала отстъпи пред Анжелик Кербер (Германия).