Томова приключи с Australian open след драматична загуба

08-01-2019 07:52 | Николай Драганов

Първата ракета на България при дамите Виктория Томова приключи участието си в тазгодишното издание на Australian Open на старта на квалификациите.

Вики отстъпи на бившата №19 в света Варвара Лепченко от САЩ след здрава битка, продължила близо 2 часа и 30 минути след 6:4, 2:6, 6:7(6) в отделните части.

Мачът започна лошо за българката, която изостана с 0:3 след един пробив. Последва обаче страхотна серия, в която Вики взе шест от следващите седем гейма без да даде дори точка за пробив и поведе със сет. Във втората част интрига имаше само на старта, като при 2:1 Лепченко проби, а при 5:2 направи и втори пробив, с което изравни сетовете.

Решителната трета част започна много добре за Вики Томова - с пробив след оспорван гейм. При сервис за 4:2 обаче пробивът беше върнат, а резултатът - изравнен. Въпреки това българката си осигури шанс да сервира за мача малко по-късно, след като проби на 0 при 4:4 и се доближи само на гейм, при това на свой сервис, до победата.

За съжаление точно тогава Виктория Томова изглежда се срина и допусна моментално връщане на пробива, което означаваше 5:5, вместо победа в мача. Той влезе в тайбрек, където Лепченко поведе с 3:0 след два пробива и в крайна сметка загуби само веднъж подаването си, докато Томова го направи цели пет пъти за крайното 10:6 точки.

Откритото първенство на Австралия приключи и за втората ракета на България Елица Костова, която отстъпи на 18-тата поставена Никол Гибс (САЩ) далеч по-бързо - 6:4, 6:2 след около 80 минути на корта.

Последната българката в схемата на квалификациите за Australian Open Сесил Каратанчева играе срещу Ейше Мохамад от САЩ.