Андерсън стартира сезона с два спечелени тайбрека

03-01-2019 08:07 | Николай Драганов

Кевин Андерсън започна с типична победа сезон 2019 - 7:6(3), 7:6(6) над Ласло Джере от Сърбия в първия си мач на ATP 250 турнира в Пуна, Индия.

Поставеният под №1 в схемата южноафриканец игра финал в тази надпревара преди 12 месеца, загубен от Жил Симон.
Андерсън успя да спаси сетбол при 5:6 в първия сет, след 20 аса в крайна сметка реализира втория си мачбол през втория сет след 2 часа и 8 минути.

На четвъртфиналите световният №6 ще се изправи срещу Хуаме Мунар, който в първи кръг надви Раду Албот, а във втори се справи с италианеца Симоне Бобели след 7:5, 6:0.

Късметът на Андерсън не се усмихна на втория поставен в схемата Хьон Чун. Кореецът отстъпи след 6:7(2), 2:6 на Ернест Гулбис. В следващия кръг Гулбис ще играе срещу хърватския ветеран Иво Карлович.

Световния №100, който е на 39 години, вече записа две победи в Индия - над 21 години по-младият от него Феликс Оже-Алиасим в първи кръг и над Евгени Донской във втори.