Томова приключи в Бризбън

29-12-2018 09:00 | Николай Драганов

Виктория Томова не успя да се класира за основната схема на турнира в Бризбейн след загуба във втория квалификационен кръг.

Първата ракета на България при жените отстъпи в два сета на американката Кристина МакХейл - 4:6, 3:6 в отделните части.

Вчера Вики записа великолепна победа срещу друга америнката - Дженифър Брейди - която успя да обърне след близо 3 часа игра и шест отразени мачбола.

151-вата в света МакХейл обаче надви за около 90 минути нашето момиче, което заема №157 в ранглистата.

Томова първа стигна до точки за пробив в мача, но американката ги отрази и изравни за 3:3. Вики изглежда не успя да се отърси бързо от двете пропиляни възможности и изигра слаб сервис гейм, загубен на 0. Нови два шанса, този път за връщане на пробива, бяха пропуснати от нея в следващия гейм, което се оказа решаващо.

Втората част започна много лошо за Томова, която допусна два пробива и изостана с 0:4 гейма. Един от пробивите беше върнат за 2:4, а при 5:3 Томова пропусна шанс за връщане и на втория пробив. Вместо това минути по-късно тя на свой ред допусна трети пробив в сета, което означаваше загуба и в мача.