Марди Фиш спря уморения Дел Потро, Давид Ферер отново блести

29-03-2011 21:01 | Николай Драгиев

Марди Фиш срещу Давид Ферер е първият четвъртфинал на турнира "Мастърс 1000" в Маями. Опитните бойци постигнаха победи в по два сета съответно срещу Хуан Мартин дел Потро и Марсел Гранойерс. Двамата са играли един срещу друг общо шест път и засега е постигнато равенство - 3:3.

Точно за 60 минути игра Давид Ферер разгроми своя сънародник Марсел Гранойерс с 6:1, 6:2. Ферер не допусна нито един пробив и така стигна до втори успех в кариерата си над Гранойерс, който е 55-и в ранглистата.

Още по-престижен успех постигна втората, а след турнира може би и първата ракета на САЩ Марди Фиш. Американецът надви със 7:5, 7:6(5) Хуан Мартин дел Потро, който изглеждаше уморен.

До момента аржентинецът е изиграл най-много мачове от всички топ тенисисти, със своите 24 мача през сезона, в които има 19 победи и 5 загуби.

В първия сет Фиш измъкна няколко наистина ключови момента. Той спаси пет точки за пробив, повечето в дълъг гейм при 4:4. След това пропусна три сетбола при 5:4, но очевидно бе по-стабилен на корта. Малко по-късно от петата си възможност, Фиш приключи първия сет - 7:5.

Фиш поведе с 3:1 във втория сет, но бързо равенството бе възстановено от Дел Потро. Двамата логично стигнаха до тайбрек. В него Фиш поведе с 5:0 и в крайна сметка реализира третия си мачбол след лош ретур на Дел Потро.

От следващата седмица Дел Потро ще се върне в топ 45 след представянето си в Маями.