Кербер се върна в играта

24-10-2018 18:55 | Tennis24.bg

Ангелик Кербер постигна първи успех на Шампионата на WTA в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара. 30-годишната германка победи в среща от втория кръг в Червената група шампионката от US Open Наоми Осака с 6:4, 5:7, 6:4 за 2:30 часа.

Двубоят завърши с 11 пробива. Срещата започна с три поредни пробива, от които два за Кербер, която взе първия сет. Осака изравни резултата, след като преодоля пасив от 4:5 във втората част, печелейки три поредни гейма.

В решаващия трети сет германката взе подаването на съперничката си в седмия гейм, което й беше достатъчно за крайната победа. Кербер завърши двубоя с шест пробива и 42 печеливши удара, а Осака приключи с цели 50 непредизвикани грешки.

Ангелик Кербер има една победа в първите си две срещи в групата, а 21-годишната Осака допусна две загуби и почти сигурно отпада от надпреварата. Слоун Стивънс (САЩ) и Кики Бертенс (Холандия) играят в другата среща от групата в момента.