Шиникова бие на старта във Франция

26-09-2018 17:36 | Николай Драганов

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира в Клермон-Феран (Франция) с награден фонд от 25 хиляди долара.

В първия кръг поставената под №7 Шиникова разгроми с 6:2, 6:3 представителката на домакините Алис Тубело за 64 минути игра.
Изабелла спечели осем поредни гейма от 2:2 в първия сет до 4:0 във втория по пътя към победата.

Във втория кръг Шиникова ще играе срещу Айла Аксу от Турция. За победата българката заработи пет точки за световната ранглиста.

Джулия Терзийска загуби в първия кръг на сингъл с 1:6, 6:7(4) от Грета Ан от Унгария. Терзийска пропусна два сетбола при 5:4 във втората част.

По-късно днес Шиникова и Терзийска ще играят на четвъртфиналите в турнира на двойки. Изабелла Шиникова и Леони Кунг от Швейцария ще се изправят срещу първите поставени Сара Бет Грей и Емили Уебли Смит от Великобритания. Терзийска и Еден Силва от Великобритания ще играят срещу вторите в схемата Арангиоли и Реих от Франция.