Сезонът за Томаш Бердих приключи


Сезонът за Томаш Бердих приключи
Свързани играчи
Тагове
20-09-2018 13:39

Томаш Бердих обяви, че няма да участва на повече турнири през тази година. Причината – болките в гърба, които го измъчват в последните месеци. 32-годишният чех сподели, че се надява да се възстанови напълно и да проведе пълноценна подготовка за следващия сезон.

„Тенисът все още ми доставя наслада, но само в дните, в които съм здрав и в оптимална форма. Сега основната ми задача е да се отърва от последиците от травмата и да започна новия сезон в пълна бойна готовност“, коментира Бердих пред националната телевизия на Чехия.

За последно Бердих игра в началото на лятото на турнира на тревни кортове в Куинс Клъб (Лондон), където отпадна на старта след поражение от Жулиен Бенето. Като цяло през годината Бердих е взел участие в едва 22 двубоя (11-11).  

В кариерата си до момента снажният чех има спечелени 13 трофея, последният от които през 2016-а в Шензен.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465

Official Website | Livescore
Турнир: Mallorca Championships
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини