Зрелището е факт: Дел Потро срещу Надал

10-07-2018 16:40 | Станко Димов

Световният №1 Рафаел Надал научи името на съперника си на четвъртфиналите на Уимбълдън. Това е Хуан Мартин дел Потро, който спечели доиграването на двубоя си с Жил Симон със 7:6 (1), 7:6 (5), 5:7, 7:6 (5).

Срещата започна в понеделник, но беше прекъсната след третия сет. При подновяването днес Симон започна по-уверено и поведе с 3:1 гейма, но впоследствие Кулата от Тандил изравни за 3:3.

Малко по-късно Дел Потро проби за 5:4 и сервира за успеха, но пропусна 4 мачбола и позволи на Симон да се върне в двубоя – 5:5. В крайна сметка изходът на сета се реши в тайбрек, в който аржентинецът навакса изоставане от минипробив в началото и се наложи със 7:5 точки.

В сряда Дел Потро за втори път в кариерата си ще играе на четвъртфинал на Уимбълдън. Неговият опонент обаче е повече от респектиращ – двукратният шампион и актуален лидер в ранглистата Рафаел Надал. Испанецът води с 10-5 победи в преките двубои. За последно те се срещнаха преди няколко седмици на полуфиналите на „Ролан Гарос“, където Матадора беше безкомпромисен – 6:4, 6:1, 6:2.