Серина със 17-а последователна победа на Уимбълдън

06-07-2018 19:34 | Станко Димов

Серина Уилямс постигна 17-ата си последователна победа на Уимбълдън, която я класира на осминафиналите в турнира. Американката се наложи със 7:5, 7:6 (2) над Кристина Младенович в изключително равностоен двубой, който спокойно можеше да се развие и в полза на французойката.

Младенович имаше пробив аванс в първия сет, но при 5:4 допусна изравняване на резултата и впоследствие до края на частта не взе нито един гейм.

Уилямс се възползва от инерцията и проби на старта на втората част, но Младенович намери сили да се върне в мача и изравни за 2:2. В последствие се стигна до тайбрек, в който 7-кратната шампионка беше безкомпромисна, налагайки се със 7:2 точки.

Уилямс приключи срещата с 13 аса на сметката си, в това число и в последните 2 точки в двубоя. В понеделник тя ще се изправи срещу една от сензациите в турнира Евгения Родина, а залогът ще бъде място на четвъртфиналите в Лондон.