Дона Векич с личен рекорд на Уимбълдън

04-07-2018 16:12 | Станко Димов

Дона Векич продължава с отличното си представяне в сезона на трева. Хърватката се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като се справи с представителката на Швеция Ребека Петерсон със 7:5, 6:4.

Първият сет на срещата се разви изключително странно. Векич започна ударно и поведе с 4:0, след което загуби 5 последователни гейма – 4:5. Последва нова силна серия на хърватката, която измъкна частта със 7:5 и проби на старта на втория сет. Този брейк се оказа напълно достатъчен впоследствие да затвори сета и мача.

Припомняме, че на старта Векич поднесе една от изненадите в турнира, като отстрани шампионката от US Open и финалистка от „Ролан Гарос“ Слоун Стивънс.

В третия кръг гаджето на Стан Вавринка ще премери сили с белгийката Янина Викмайер, която постигна победа в два сета над Андреа Петкович.

С достигането до третия кръг Векич записа най-добър личен резултат на Уимбълдън и изравнява постижението си в турнирите от Големия шлем („Ролан Гарос“ 2015 и US Open 2017).