Само Томова премина първия кръг на квалификациите

26-06-2018 16:46 | Tennis24.bg

Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите на Уимбълдън. Поставената под номер 19 в схемата на пресявките Томова елиминира австралийката Джейми Форлис с 6:3, 2:6, 6:4.

Софиянката пропиля аванс от 3:0 в началото на мача, но след нова серия от три поредни гейма взе първия сет. Втората част започна равностойно, но след 2:2 Форлис спечели четири последователни гейма, с което изравни резултата. В решаващия трети сет Томова дръпна с 4:1, но позволи да бъде застигната. Тя все пак реализира ключов пробив в десетия гейм за да триумфира.

С победата българката заработи 9750 паунда и 20 точки за световната ранглиста, в която заема 136-ото място в момента. Във втория кръг от пресявките софиянката ще се изправи срещу победителката от мача между Аяно Шимидзу (Япония) и Тамара Корпач (Германия).

Другите две българки в квалификациите - Елица Костова и Сесил Каратанчева, отпаднаха на старта.