Водачката в схемата в Хертогенбош с чист успех

14-06-2018 10:16 | Tennis24.bg

Водачката в схемата Коко Вандевеге се класира за четвъртфиналите на турнира на трева в Хертогенбош. Това стана факт, след като американката се наложи със 7:6, 6:3 над представителката на домакините от Холандия Аранча Рус.

Срещата продължи малко над 90 минути, а Вандевеге, която игра на четвъртфиналите на Уимбълдън през миналата година, записа 26 печеливши удара и 11 аса.

За място на полуфиналите Вандевеге ще спори с победителката от мача между Алисън Риск (САЩ) и квалификантката Фани Щолар (Унгария).

Рускинята Вероника Кудерметова, която в първия кръг отстрани защитаващата титлата си Анет Контавейт, достигна до първия си четвъртфинал на турнир от WTA след победа с 6:2, 2:6, 6:3 над швейцарката Белинда Бенчич.

В четвъртфиналите 21-годишната Кудерметова ще играе със сръбкинята Александра Крунич, която победи със 7:5, 6:2 холандката Бибиане Шоофс.