Чилич пусна кръв срещу полски квалификант, но взе своето

31-05-2018 15:35 | Николай Драганов

Поставеният под №3 в схемата Марин Чилич постигна неочаквано трудна победа с 6:2, 6:2, 6:7(3), 7:5 над 21-годишния полски квалификант Хуберт Хуркаш.

Хърватинът записа 20-тия си успех през сезона след 2 часа и 50 минути на корта, а в следващия кръг ще се изправи срещу Стив Джонсън, който надигра с 4:6, 7:6(5), 6:2, 6:2 Ян-Ленард Щруф от Германия.

Чилич може да съжаляна, че не приключи мача по-рано, тъй като в третия сет при резултат 6:5 в своя полза и сервис на съперника пропусна точка за пробив с цената на мачбол.

След като загуби само пет точки при свой първи сервис в първите два сета, Чилич допусна срив и направи 38 от 48-те си непредизвикани грешки в общо в мача в следващия 1 час и 45 минути.

Победа записа и Фабио Фонини, който се наложи с 6:4, 6:1, 6:2 за по-малко от два часа над Елиас Юмер.

Следващият съперник на Фонини ще бъде първата ракета на Великобритания Кайл Едмънд или Мартон Фучович от Унгария, който преди дни спечели титлата в в Женева.