Шарапова преодоля сериозен тест още на старта

29-05-2018 18:33 | Станко Димов

Двукратната шампионка Мария Шарапова започна участието си на „Ролан Гарос“ с трудна победа над квалификантката Рихел Хогенкамп, в отделните части 6:1, 4:6, 6:3.

Рускинята, за която това беше първи мач в Париж от две години насам, стартира уверено и загуби едва 2 точки в първите 3 гейма – 3:0. До края рускинята не изпусна водачеството и откри резултата след 26 минути игра.

През втората част Маша отново доминираше и поведе с 3:1 гейма, като в този момент изглеждаше, че победата е съвсем близо.

Да, ама не. Хогенкамп се събуди и успя не само да върне пробива, но и да вземе сета с 6:4. Холандката успя първа да нанесе удар и във финалния сет, в който поведе с 3:0 гейма. До края обаче Шарапова се мобилизира и спечели 6 последователни гейма, с което и мача.

Във втория кръг на „Ролан Гарос“ Шарапова ще срещне хърватката Донна Векич.