Чилич измести Григор след поредната си победа в Рим

18-05-2018 17:03 | Станко Димов

Марин Чилич се класира за първи път на полуфинал на турнир на клей от Мастърс 1000 сериите. Хърватинът достигна до голямата четворка в Рим, след като се наложи с 6:3, 6:3 над Пабло Кареньо Буста. Благодарение на успеха Чилич ще измести Григор Димитров от четвъртото място в ранглистата при следващото ѝ обновяване в понеделник.

В събота 29-годишният хърватин ще срещне втория поставен и шампион в турнира от миналия сезон Александър Зверев или белгиеца Давид Гофен, които ще премерят сили тази вечер.

Чилич проби Кареньо Буста за преднина 4:2 гейма и след това взе сета след 31 минути. Хърватинът загуби едва 4 точки при първи сервис в откриващия сет на срещата (20/24).

Напрежението обхвана Кареньо Буста и той загуби подаването си още на старта на втората част. До края на срещата хърватинът не трепна и се поздрави с успеха след 66 минути игра. За Чилич това беше победа №18 от началото на годината.