Тийм оцеля в драматичен сблъсък с Рубльов

17-04-2018 15:28 | Николай Драганов

Световният №7 Доминик Тийм се спаси от ранно отпадане в Монте Карло, след като в двубой от втори кръг надигра Андрей Рубльов драматично с 5:7, 7:5, 7:5.

Австриецът спечели 22 мача на клей през миналата година и е считан за един от скритите фаворити за титлите в сезона на червено, но имаше нужда от 2 часа и 40 минути, за да се справи с младия руснак.

Агресивната игра на руснака в началото на мача му донесе успех в 11 гейм, когато успя да пробие, а малко след това да затвори частта в своя полза. Тийм се съвзе и притисна Рубльов във втората част, като на руснака се налагаше да спасява няколко брейкбола, преди все пак да се пречупи при 5:5, което този път означаваше загуба на сета за него.

В третия решителен сет двамата си размениха общо 5 пробива, като при 6:5 в своя полза Тийм нанесе финален удар, от който нямаше време за спасение за Рубльов.

Така напред продължава австриецът, който ще се изправи срещу победителя от мача между Борна Чорич и Новак Джокович.