Изненади в Маракеш: 617-тия изхвърли Колшрайбер

12-04-2018 09:09 | Николай Драганов

Две големи изненади белязаха втория кръг на турнира от сериите ATP 250 в Маракеш. Поставеният под №3 в схемата Филип Колшрайбер, който преди дни допусна поражение от Давид Ферер в епичен решаващ сблъсък за Купа "Дейвис", преживя ново голямо разочарование.

Германецът отстъпи с 6:2, 0:6, 6:7(3) на 617-тия в света Ламине Уааб от Мароко. 33-годишният представител на домакините записа една от най-големите победи в кариерата си, а в следващия кръг ще се изправи срещу Николос Басилашвили.

В друг мач с изненадващ резултат водачът в схемата Алберт Рамос-Виньолас допусна поражение от 160-тия в света руснак Алексей Ватунин, като дори не успя да спечели сет - 6:7(4), 2:6. Ватунин е на 25 години и направи своя дебют в основната схема в ATP тура.

Изненади не допуснаха французите Ришар Гаске и Жил Симон, а техни "жертви" и в двата случая бяха испанци. Четвъртият поставен Гаске се наложи над Гилермо Гарсия-Лопес след 6:2, 6:4, а Симон се справи с Роберто Карбайес Баена след 7:5, 6:1.