Монако ни заля с леден душ (снимки)

07-04-2018 13:14 | Станко Димов

България изненадващо загуби първия си двубой срещу Монако от плейофите за изкачване във втора група на Купа „Дейвис“. Александър Лазов, №469 в ранглистата на АТП, отстъпи с 4:6, 4:6 пред Ромен Арнеодо, №1321.

Срещата на ТК „Локомотив“ в Пловдив продължи 2 часа и предложи сериозна драма, особено в края. В първия сет Лазов допусна пробив на 0 в деветия гейм, което му коства и изоставането с 4:6.

През втората част левичарят от Пазарджик поведе с 3:1 гейма, но до края на двубоя загуби 5 от следващите 6 гейма, с което и мача.

Във втория двубой на единично, който започва до минути, Димитър Кузманов (№310) ще се изправи срещу Люка Катарина (№363). При загуба на Мико, България ще загуби плейофа и ще остане в трета група и следващата година. При победа за пловдивчанина, развръзката ще бъде решена в двубой на двойки.