Седма поредна победа за Терзийска

15-03-2018 12:21 | Tennis24.bg

Джулия Терзийска се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българката се наложи поставената под номер 3 представителка на домакините Сандра Самир със 7:6(4), 6:3 след 101 минути игра. 22-годишната софиянка на два пъти пропиля пробив аванс в първия сет, в който все пак стигна до успеха със 7:4 точки в тайбрека.

Във втората част тя навакса изоставане от 1:3 и със серия от пет поредни гейма триумфира. Така Терзийска заработи 2 точки за световната ранглиста и 367 долара, а следващата й съперничка ще бъде шестата в схемата Лаура-Йоана Андрей (Румъния).

Българката вече е в серия от седем поредни победи във веригата на ITF, след като през миналата седмица спечели друг турнир от същия ранг в Шарм Ел Шейх.