Шиникова е на финал в Испания

02-03-2018 15:15 | Tennis24.bg

Изабелла Шиникова се класира на финал на турнира в Палма Нова (Майорка) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Поставената под №3 Шиникова победи с 6:3, 6:3 Ивон Кавайе-Реймерс от Испания за 1 час и 18 минути игра. Изабелла не допусна пробив на собствен сервис, а успя да постигне три в сервиса на испанката.

В първия сет Шиникова стигна до брейк още в първия гейм. Българката затвори частта с още един пробив в гейм №9. Изабелла поведе с 3:0 във втория сет и запази преднината си до края.

Така Шиникова се класира на финал без нито един загубен сет. В спор за титлата Изабелла ще играе срещу Йелен Ин-Албон от Швейцария.

За класирането си на финал Шиникова заработи 7 точки за световната ранглиста.

Юлия Стаматова отпадна на четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Хамамет (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Българката отстъпи с 2:6, 0:6 от Вероника Ерявеч от Словения за 75 минути игра.

От 2:3 в първата част Стаматова загуби 9 поредни гейма. За достигането си на четвъртфинал Юлия Стаматова заработи 2 точки за световната ранглиста.